Понеділок, 21.10.2019, 23:54
Дитячий відділ Бериславської районної центральної бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Заходи [245]
Конкурси [3]
Акції [14]
Різне [3]
Наші рибки
Напиши СМС
Свята України
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бериславська районна дитяча бібліотека


Бериславська районна дитяча бібліотека знаходиться за адресою: м. Берислав, вул. Гоголя,4. Заступник директора по роботі з дітьми – Сухіна Ірина Дмитрівна.
Бериславська районна бібліотека для дітей почала своє існування з 1950 року. Книжковий фонд дитячої бібліотеки на той час складав близько 9000 примірників. Користувались послугами бібліотеки приблизно 500 дітей-читачів.
До революції масових бібліотек по обслуговуванню юних книголюбів в м. Бериславі не було. За роки радянської влади (в 1925 р.) була заснована районна бібліотека для дорослих. При ній було організовано і дитяче відділення. Документів про наявність книжкового фонду і кількість читачів, на жаль, не збереглося. Були організовані невеликі бібліотеки при школах і Будинку піонерів.
Основних показників про роботу цих бібліотек встановити не вдалося.
Під час Великої Вітчизняної війни всі бібліотеки були знищені. Після закінчення війни в1945 році силами комсомольців і громадськості міста була відновлена бібліотека для дорослих. При ній організовано відділення для дітей.
В 1950 році відбулося відокремлення ДБ від дорослої.
На той час ще не було класифікації книжкового фонду, були відсутні каталоги, не було вільного доступу читача до книжкових полиць.
Працівники ДБ намагалися охопити книгою кожного читача. З цією метою бібліотекарі складали для юних читачів індивідуальні плани та програму читання. Плани читання складалися погалузево.
Активно залучали до бібліотек сільських дітей. При кожній сільській бібліотеці для дорослих спочатку були організовані куточки юного читача, а пізніше – окремі дитячі кімнати.
З 1953 року приміщення дитячої бібліотеки розміщується в будинку, який є архітектурною цінністю нашого міста (найстаріша поміщицька будівля в м.Бериславі). Одну половину приміщення зайняв Будинок піонерів, іншу – районна дитяча бібліотека. Тепер її площа становить 150 м2. Свою роботу бібліотека розпочала з класифікації книжкового фонду та складання алфавітного та систематичного каталогів. Згодом відкрито вільний доступ до книжкових полиць. Завдяки цьому поступово збільшується і кількість читачів.
В1975–1985 роках доходить до 2100 читачів. Але з 1986 року ця цифра зменшується завдяки ефективному функціонуванню шкільних та 2-х міських бібліотек, в яких теж ведеться обслуговування читачів-дітей. Так, з 1993 року і по теперішній час кількість читачів становить1200 на рік.
Найбільший книжковий фонд в дитячій бібліотеці нараховувався в 1960-1974 роках – близько 26000 екземплярів на рік. В ці роки найбільшою є і книговидача – 72000 на рік. Але поступово книжковий фонд зменшується, відповідно, зменшуючи і книговидачу.
Із збільшенням приміщення дитячої бібліотеки змінюється і її структура. Районна бібліотека мала читальний зал і абонемент. Штат бібліотеки складався з трьох працівників: завідуюча бібліотекою, завідуюча читальним залом і бібліотекар.
Робота дитячої бібліотеки завжди була тісно пов’язана з роботою районного Будинку піонерів. Майже всі масові заходи були спільними. Працівниками дитячої бібліотеки підбиралася спеціальна література, а працівники Будинку піонерів надавали необхідну методичну допомогу.
Силами бібліотекарів дитячої бібліотеки був заснований ляльковий театр. Лялькові вистави стали обов’язковою складовою частиною робочого плану. Для дошкільнят вистави ставилися в дитячих садках.
Організаційно-методичне керівництво бібліотеками району здійснювала методична рада, створена при районній бібліотеці для дорослих.
Працівниками дитячої бібліотеки завжди проводилася велика робота по залученню читачів до бібліотеки. Найбільш результативними були і залишаються по теперішній час такі масові заходи для дітей: читацькі конференції, бесіди по прочитаним книгам, бібліотечні уроки, літературні журнали, усні журнали, вікторини, диспути, уроки народознавства та краєзнавства. Регулярно оформлюються книжкові тематичні полиці та цікаві книжково-ілюстративні виставки,книжкові виставки по профорієнтації та краєзнавству. Матеріали виставок постійно відновлюються та поповнюються.
Доброю традицією в бібліотеці стало збирання матеріалів про відомих людей рідного краю.
З цією метою відведено окрему полицю, на якій зберігаються книги та брошури письменників нашого краю, та альбом з фотографіями і вирізками з газет про людей праці.

 


Вхід на сайт
Пошук
Погода
Годинничок
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Калькулятор
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz